Pearlgraphs (minicromusic018)

by Mech

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
07:40
2.
07:24
3.
06:47
4.
05:42
5.
05:15
6.
07:28

about

***WAŻNE***WKRÓTCE BĘDĄ DOSTĘPNE KASETY W ULTRALIMITOWANEJ EDYCJI***

„Pearlgraphs” to najnowszy album autorstwa duetu Mech, który tworzą Michał Wolski oraz Fischerle (Mateusz Wysocki), a zarazem osiemnaste wydanie w katalogu Minicromusic Rec. Na „Pearlgraphs” składa się sześć utworów stanowiących mieszankę onirycznych brzmień zdecydowanie przekraczających gatunkowe ramy.

„Pearlgraphs” to odważny eksperyment biorący za tworzywo, na równi: techno, ambient, elementy dubu, brzmienia akustyczne oraz nagrania terenowe. Bezkompromisowa wizja nieposzukująca stałego zaczepienia w żadnym z jasno określonych stylów muzycznych.

„Pearlgraphs” to drugi album duetu Mech. Po bardzo dobrze przyjętym „Sub-Clouds”, wydanym przez Pawlacz Perski, eksplorującym niskie rejestry brzmienia, czas na kolejną odsłonę muzycznych wędrówek, tym razem nieco bardziej wyciszoną i abstrakcyjną.

W procesie produkcji albumu muzycy wykorzystali szerokie spektrum narzędzi — od syntezatorów modularnych, przez brzmienia generowane przez smartfony czy tablety, aż po field recording. Tym, co od samego początku charakteryzuje twórczość Mchu, jest absolutny brak przywiązania do jakichkolwiek form czy instrumentarium.

Mech to projekt od początku do końca traktujący jako źródło jedynie dźwięk-sam-w-sobie. Nieważne kto i w jaki sposób go generuje. Efektem są bogate harmonicznie kompozycje, których składniki są ciężkie do określenia nawet przez samych twórców.

Minicromusic Rec. 2019

credits

released December 25, 2019

Kompozycja, produkcja: Michał Wolski, Mateusz Wysocki
Mastering: Michał Wolski
Grafika: XXX

license

tags

about

Minicromusic Rec. Warszawa, Poland

Minicromusic Rec. is a record label dedicated to deep techno ideas. Established in & performing since 2010.

Minimalistic microstructures//cassette tapes//CDs//digital.

contact / help

Contact Minicromusic Rec.

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Pearlgraphs (minicromusic018), you may also like: